„POCIĄG DO WOLNOŚCI”

Taki tytuł nosił montaż słowno – muzyczny zaprezentowany 08.11.2019r. przez uczniów naszej szkoły, aby upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie podróży pociągiem zatrzymywaliśmy się na rożnych stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA, aby ostatecznie dotrzeć do tej najbardziej upragnionej stacji WOLNOŚĆ. Podczas postojów, poprzez wiersze i piosenki, wspominaliśmy ważne wydarzenia z historii Polski oraz znanych i bezimiennych bohaterów. Dzięki ich odwadze, patriotyzmowi oraz oddaniu jesteśmy dziś wolnym narodem i możemy żyć w niepodległej Ojczyźnie. Tego samego dnia o godzinie 11.11. na placu obok Domu Kultury w Zakrzewie, wspólnie z  rówieśnikami z naszej gminy, odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.  Poprzez udział w dzisiejszej uroczystości chcieliśmy podkreślić, że takie wartości jak miłość i postawa szacunku wobec Ojczyzny we współczesnych czasach są nadal aktualne. My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie – miłość. Bo jak mówią słowa piosenki:
„Ja to mam szczęście, że w tym momencie
żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą,
  ja to mam szczęście.”

Zobacz fotogalerię.