„100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”.

Słowa te były mottem uroczystej akademii zorganizowanej dnia 9 listopada 2018r. w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowany przez uczniów montaż słowno – muzyczny o patriotycznej wymowie miał przypomnieć wszystkim zebranym, że po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Chcieliśmy również uczcić pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń wojennych i stworzyć nam – współczesnym warunki do dalszego rozwoju w wolnej i niepodległej Polsce.  W tym samym dniu, o godzinie 11.11. przed Domem Kultury w Zakrzewie wzięliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkół z Siniarzewa oraz Zakrzewa, przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej, Urzędu Gminy oraz mieszkańców, trzymając w dłoniach biało – czerwone flagi odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.  Poprzez udział w dzisiejszej uroczystości chcieliśmy podkreślić, że patriotyzm i miłość do Polski nie są czymś archaicznym lub wstydliwym oraz pokazać, że postawa szacunku i oddania własnej Ojczyźnie w dzisiejszych czasach nic nie straciła na swojej aktualności. Bo jak mówią słowa pewnej rozrywkowej piosenki: „ … Za to, że z Tobą czuję się swojsko, ja tak po prostu kocham Cię (Polsko)!”.

Zobacz fotogalerię