Nauka w klasach I-III szkół podstawowych.

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom,                         nauczycielom i pracownikom naszej placówki,  proszę o stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych.

Autokar dowożący uczniów będzie kursował według dotychczasowego harmonogramu. Przy wejściu do autobusu uczeń będzie miał dezynfekowane ręce i musi mieć założoną maseczkę.

Rodzice będą mogli wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej szkoły z zachowaniem zasady 1 rodzic/prawny opiekun z dzieckiem/dziećmi w odstępie od kolejnego rodzica/prawnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa oraz dezynfekcja rąk).

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej będą mogły korzystać z niej na dotychczasowych warunkach jednak w reżimie sanitarnym.

Proszę o zapoznanie się z wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych: https://www.gov.pl/attachment/e26039c1-a337-4c02-bd7a-4cebf10c55fd

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Marek Kurant

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej