„Dziś jest Dzień Nauczyciela, czas radości i wesela…”

Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela, kojarzy się wszystkim z podziękowaniami i życzeniami, które przypominają jak ważnym miejscem w życiu każdego człowieka jest szkoła. To ona uczy i wychowuje, to z niej młody człowiek wyrusza w długą drogę ku dojrzałości. Nauczyciele wykonują ciężką pracę. Nie tylko przekazują wiedzę, ale też wskazują wychowankom cenne wartości oraz towarzyszą im w ważnych momentach. Pamiętają, że dzieci potrzebują ich nawet wtedy, gdy odtrącają pomocną dłoń czy buntują się. Uświadamiają, że liczą się nie tylko sukcesy, a porażki czy trudności mogą okazać się czymś pożytecznym, czymś, co wzmacnia człowieka i pozwala odkrywać własną siłę. Nauczyciele uczą poznawać świat, budować więzi z innymi ludźmi, podejmować odpowiedzialność za własne decyzje, postępowania. I właśnie za wszystko to z okazji Ich święta wierszem oraz piosenką podziękowali Im uczniowie na uroczystym apelu. Złożyli również mnóstwo życzeń. Podniosła atmosfera była z nami przez cały dzień.
„Dziękujemy jak każdego roku! Z każdym rokiem bardziej i goręcej, bo to dzięki Wam, Nauczyciele, wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej. Dziękujemy jak każdego roku… Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele – za to światło, co mrok rozjaśnia, dziękujemy Wam Nauczyciele!”   „Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić. Pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce. Cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom, tym starszym i tym młodszym, zrodziła wiele szlachetnych owoców.”   „Przepraszamy Was za wszystko, co się stało, co się stanie, za kawały i za wygląd, bo naprawdę Was kochamy.”

Zobacz fotorelację