Obchodziliśmy Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu    z przedszkolakami oraz uczniami klas 1-3 swoją wiedzą podzielił się niezwykły gość pan Ryszard Modrzejewski. Zaproszony pszczelarz opowiedział dzieciom jak zaczęła się Jego przygoda z pszczołami. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie warsztatów poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały przyjemność zobaczyć  strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Najważniejszym  przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

Galeria zdjęć z Dnia Pszczół...