kategorie

Życzenia

Życzenia


Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszystkiego co najlepsze
w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku
Dyrektor i społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie

Szkolna Wigilia i Jasełka

Szkolna Wigilia i Jasełka

W piątek 17 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbyła się jak co roku Jasełka, było też wspólne kolędowanie i klasowe Wigilie.
Zapraszamy do obejrzenia.

Zobacz fotorelację

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany przez wszystkich gość Święty Mikołaj. Dzieciom i dużym i małym uśmiech nie schodził z twarzy na widok niezwykłego Gościa

Zobacz fotorelację 

OGŁOSZENIE

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Społeczność szkolna  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 5 grudnia 2021 roku w godzinach od 8.00 do 13.00 w budynku szkoły SP Sędzin.

Zapraszamy

Wyjazd edukacyjny do Torunia

Wyjazd edukacyjny do Torunia

25 listopada uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym. Brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Były to zajęcia w dwóch grupach wiekowych. Tematem zajęć dla klas I –V było „Życie w królewskim mieście Toruniu”, natomiast dla uczniów klas VI – VIII – „Gęsie pióro, pergamin, papier – jak pisano w dawnych wiekach?”. Uczniowie przebierając się w stroje z różnych epok mogli poczuć się jak mieszkańcy dawnego Torunia. Podziwiali także eksponaty muzealne oraz uczyli się pisać gęsim piórem.

Zobacz fotorelację 

Andrzejki

Andrzejki

Jak przystało na andrzejki, wróżyliśmy! Wróżyliśmy, wróżyliśmy, przyszłość przepowiadaliśmy, z butów, serc, wosku,… z ufnością, że wszystko się ziści. Do tańca przygrywała nam oczywiście ulubiona muzyka.

Zobacz fotorelację 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

W czwartek 18 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Zanim dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały zaprezentować to, czego się nauczyły. Były odpowiedzi na ważne pytania, śpiewy, tańce, a nawet balet Piotra Czajkowskiego. Uroczystego pasowania dokonał Dyrektor Szkoły. Uczniom życzymy wielu sukcesów.

Zobacz fotorelację 

Dziękujemy

Dziękujemy

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje całej społeczności szkolnej, która włączyła się w akcję pomocy naszym uczniom, wrzucając pieniądze do puszki. Zebraliśmy 2950 zł. Dziękujemy za wrażliwość, otwierającą serca i za bezinteresowną chęć czynienia dobra.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

11 listopada to wielkie Święto, które łączy w sobie pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność z radością, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się 15 listopada. Podczas uroczystej akademii uczniowie klas V-VIII przedstawili montaż słowno – ...
Czytaj więcej

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Również  i w naszej szkole  uczniowie klasy I oraz oddziału przedszkolnego postanowili powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek. Były konkursy, zabawy, prace plastyczne, wspólne opowiadanie o ulubionych postaciach oraz fotobudka. Pojawił się nawet Czerwony Kapturek, który tym razem rozdawał przepyszne babeczki.

Zobacz fotorelację 

Przedszkolaki kodują

Przedszkolaki kodują

4 listopada przedszkolaki z naszej szkoły uczyły się kodować mimo małej liczby dzieci, zabawa była świetna.

XXI Dzień Papieski

XXI Dzień Papieski

10 października nasi młodzi wolontariusze uczestniczyli w corocznej akcji Fundacji Nowego Tysiąclecia. Dzięki uzyskanym środkom już kilka tysięcy młodych stypendystów pochodzących z wiosek i małych miast może włączyć się w budowę "żywego pomnika" św. Jana Pawła II.

Zobacz fotorelację 

Urodziny Kubusia Puchatka

Urodziny Kubusia Puchatka

W październiku przypadają bardzo szczególne urodziny. Obchodzi je jeden z najbardziej znanych miśków – Kubuś Puchatek. W tym roku uczniowie klasy I oraz oddziału przedszkolnego również postanowili je świętować. Nie mogło na nich zabraknąć także przyjaciół Kubusia ze Stumilowego Lasu. Były zabawy, czytanie bajek. Dzieci wykonały piękne portrety Puchatka. Na zakończenie były życzenia oraz babeczki i przepyszny tort. Kubusiu życzymy Tobie „Sto lat”

Zobacz fotorelację 

Dzień Poczty Polskiej

Dzień Poczty Polskiej

18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na krótką wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Zakrzewie. Przypomniały sobie kto przynosi listy i jaka drogę przebywa list zanim dotrze do adresata. Dzieci złożyły pani serdeczne życzenia oraz wręczyły podziękowanie.

Zobacz fotorelację 

Uczniowie jako nauczyciele

Uczniowie jako nauczyciele

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VIII zrobili nauczycielom niespodziankę i … zaproponowali zamianę ról. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Najstarsi uczniowie doskonale czuli się jako nauczyciele. Wszyscy przygotowali ciekawe zajęcia, wykorzystując różne metody przekazania wiedzy. Nauczycielom, siedzącym w ławkach, również lekcje prowadzone przez naszą młodzież się podobały, zgodnie stwierdzili, że fajnie jest być uczniem sędzińskiej szkoły.

Zobacz fotorelację 

„Dziś jest Dzień Nauczyciela, czas radości i wesela…”

„Dziś jest Dzień Nauczyciela, czas radości i wesela…”

Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela, kojarzy się wszystkim z podziękowaniami i życzeniami, które przypominają jak ważnym miejscem w życiu każdego człowieka jest szkoła. To ona uczy i wychowuje, to z niej młody człowiek wyrusza w długą drogę ku dojrzałości. Nauczyciele wykonują ciężką pracę. Nie tylko ...
Czytaj więcej

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska

12 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość: otwarcie wielofunkcyjnego boiska. W wydarzeniu wzięli udział Wicewojewoda Kujawsko –Pomorski Pan Józef Ramlau, Poseł na Sejm Pani Anna Gembicka, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Józef Łyczak, Wójt Gminy Zakrzewo Pan Artur Nenczak, Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski, Przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo Pan Tadeusz Lipowski, Dyrektor Zespołu Szkół im. Polski Niepodległej w Zakrzewie Pani Anna Lewandowska, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Leszek Puchalski, Proboszcz Parafii pw. św. Mateusza Ap. w Sędzinie Ks. Karol Kaczewiak, pracownicy Urzędu Gminy w Zakrzewie, rodzice, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie. Po przywitaniu gości przez Dyrektora Szkoły Pana Marka Kuranta, Proboszcz Parafii p.w. św. Mateusza Ap. w Sędzinie dokonał uroczystego poświęcenia boiska. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którą rozpoczął gość specjalny Mistrz Polski RedBull we Freestyle Football Pan Dawid Krzyżowski. Boisko będzie miejscem służącym nie tylko uczniom ze szkoły, ale także społeczności lokalnej. Będzie służyć rozwojowi sportu oraz stanie się miejscem, gdzie dzieci, młodzież, a może i dorośli spędzą aktywnie i ciekawie czas wolny. Dziękujemy bardzo uczniom, rodzicom za wyrozumiałość, pomoc w przygotowaniach i poświęcony czas.

Zobacz fotorelację 

Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją

5 października w naszej szkole gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim: sierżant sztabową Agnieszkę Czerny oraz starszego aspiranta Krzysztofa Chojnackiego. Policjanci przeprowadzili zajęcia z uczniami klas I – III oraz oddziału przedszkolnego, które dotyczyły  znajomości przepisów ruchu drogowego.  Przypomnieli również korzyści jakie związane są z noszeniem elementów odblaskowych na plecakach oraz ubraniach, a także utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na zadawane pytania. Na zakończenie były podziękowania i tradycyjnie wspólne zdjęcie. Nasi goście wręczyli uczniom upominki. Były to elementy odblaskowe. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wójta gminy Zakrzewo.
Zobacz fotorelację 

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

30.09 obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci Wszystkim chłopcom tym małym i dużym składamy serdeczne życzenia Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianek.

Zobacz fotorelację 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

I po wyborach ... 28 września uczniowie klas I – VIII wybierali Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydowały trzy odważne, pomysłowe dziewczyny: z klasy VIII Julia Gralak i Michalina Grzegórska oraz z klasy VII Klaudia Banasiak. Komisja w składzie: Zuzanna Łukowiak, Dawid Burzyński, Zofia Zglińska sprawnie i uczciwie policzyła głosy. Wybory wygrała Julia Gralak, jej Zastępcą została ubiegłoroczna Przewodnicząca Michalina Grzegórska. Gratulujemy i życzymy zrealizowania planów!