kategorie

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 / 2022.  Był to dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy oraz pożegnania naszych ósmoklasistów, którzy dalszą swoją edukację będą kontynuować w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych. Najpierw cała społeczność szkolna na czele z ...
Czytaj więcej

Podsumowanie konkursów w roku szkolnym 2021/2022

Podsumowanie konkursów w roku szkolnym 2021/2022

23 czerwca w naszej szkole odbył się apel, na którym zostały wręczone uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursach plastycznych: 
 - III Regionalny konkurs na ręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku obcym
 - konkurs pod znakiem "Orła Białego" Wszystkim gratulujemy 
Fotorelacja 

Posadzenie dębu

Posadzenie dębu

Społeczność szkolna postanowiła upamiętnić nadanie szkole imienia posadzeniem drzewa. Był to ostatni punkt obchodów Święta Szkoły. Nasi goście zasadzili dąb, na którym uwił swe gniazdo legendarny Orzeł Biały, dąb, który jest symbolem odwagi, siły i mądrości.

Nadanie Imienia Szkole

Nadanie Imienia Szkole

21 czerwca 2022 roku od dzisiaj będzie ważną datą w historii naszej szkoły. Odbyła się uroczystość nadanie Szkole Podstawowej imienia Orła Białego i wręczenia sztandaru. Wybór Orła Białego na patrona to drogowskaz dla dalszych działań edukacyjnych i wychowawczych. To wyzwanie do codziennej pracy z dziećmi. Chcemy, ...
Czytaj więcej

Wycieczka

Wycieczka

Uczniowie z klas III, IV, VI, VII i VIII 8 czerwca udali się na trzydniową wycieczkę.  Zwiedzali Wrocław i podziwiali uroki Karpacza. Pogoda dopisała, humory również. Wrócili cali, zdrowi, szczęśliwi, z pamiątkami, zdjęciami i wspomnieniami na całe życie.
  PS Było fantastycznie!
Fotorelacja 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

W piątek 3.06.2022r. w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji. Klasy „0” - 3  zmagały się z  torem przeszkód, a także wraz z rodzicami grały w mini piłkę nożną. Klasy 4 - 8 także grały w piłkę nożną - najstarszy rocznik przeciwko młodszym rocznikom. Jednak atrakcją Dnia Dziecka był mecz rodziców przeciwko uczniom z najstarszych roczników odbywający się oczywiście w zdrowej rywalizacji. Niestety rodzice musieli uznać "wyższość" uczniów.  Były także takie atrakcje jak malowanie twarzy, robienie baniek mydlanych i wiele innych zabaw. Podczas zabawy nie zabrakło również poczęstunku. Rodzice przygotowali słodkości i wiele owoców. Najważniejsze, że pogoda nam dopisała i wszyscy dobrze się bawili. Dzień Dziecka udał się wspaniale. Już czekamy na następny.
Fotorelacja 

DZIEŃ MAMY I TATY

KOCHAMY WAS

2 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy i Taty. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III zaprezentowały program artystyczny. Były to tańce, piosenki, zabawna scenka w parku. Usłyszeliśmy również wiele ciepłych słów skierowanych do wyjątkowych gości – rodziców. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność za okazaną troskę. Były własnoręcznie przygotowane upominki oraz słodki poczęstunek. Jeszcze raz  kochanym rodzicom życzymy samych wspaniałych dni, a także spełnienia najskrytszych marzeń.
Fotorelacja 

WYCIECZKA DO TORUNIA

WYCIECZKA DO TORUNIA

31 maja uczniowie kas I –III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od udziału w przepięknym spektaklu Teatru Baj Pomorski – „Lalki śpiewają”, w czasie którego mogliśmy podziwiać lalki pochodzące z różnych przedstawień. Uczestniczyliśmy również w warsztatach kręcenia lizaków w Manufakturze Cukierków. Poznaliśmy tajniki wykonania słodkości, które później własnoręcznie wykonaliśmy. Korzystając z pięknej pogody zwiedzaliśmy miasto i spacerowaliśmy po Starówce. Po tylu atrakcjach był czas na  pamiątki oraz przepyszne lody.
Fotorelacja 

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół z tej okazji naszą szkołę odwiedził zaprzyjaźniony pszczelarz pan Ryszard Modrzejewski, który przybliżył dzieciom życie pszczół.
Fotorelacja 

Obchody "Konstytucji 3 Maja"

Obchody "Konstytucji 3 Maja"

Przedszkolaki poznają KOSMOS

Przedszkolaki poznają KOSMOS

Lapbook Święta Majowe

Lapbook Święta Majowe

Klasa 2 przygotowała lapbooka z okazji obchodów majowych.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

Konkurs klasowy klasy 2

Klasa 2 brała udział w konkursie klasowym ze znajomości lektury. ,, Kapelusz Pani Wrony,, autorki Danuty Parlak. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Zuzanna Lewandowska i Jakub Pluskota. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

Warsztaty w Biskupinie

5 kwietnia przedszkolaki, klasy 1-3 oraz kilkoro uczniów z klasy 5 uczestniczyło w Warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek o zbliżających się świętach, własnoręcznie ubijały masło, robiły palmy wielkanocne oraz malowały pisanki. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w wielkanocnym śniadaniu.
Fotorelacja 

Konkurs recytatorski

W przedszkolu Uśmiech Maluch w Zakrzewie odbyła się VIII Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Rodzina w poezji dziecięcej".FotorelacjaWyniki ...
Czytaj więcej

No backpack day

'No backpack day' - tak kreatywni byliśmy w dniu bez plecaka.
Fotorelacja

Witamy Wiosnę

Witamy Wiosnę

Dziś w radosnych nastrojach przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III przywitały wiosnę. Było pożegnanie zimy oraz śpiewy, tańce i wspólne zabawy. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pierwszego w tym roku grilla.Uczniowie klas IV - VIII wiosnę przywitali we Włocławku. W Multikinie obejrzeli film ,,Za duży na bajki', a w McDonaldzie zjedli pyszne lody.

Fotorelacja

Dzień Kolorowej Skarpetki

Tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki, solidaryzując się z Osobami z Zespołem Downa
Fotorelacja