kategorie

Dzień Babci i Dziadka 2021

Dzień Babci i Dziadka 2021

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka to ważne święto, które na stałe wpisane jest w nasze serca. W tym roku mimo pandemii udało nam się ...
Czytaj więcej

Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/2022

Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/2022

Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/2022Zarządzenie Wójta dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej...>>Załącznik nr 1 - karta zgłoszenia dziecka...>>Załącznik nr 2 - wniosek przyjęcia do szkoły...>>Załącznik nr 2 - ...
Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkola 2021-2022

Rekrutacja do przedszkola 2021-2022

Zasady rekrutacji do przedszkola 2021/2022Zarządzenie Wójta Gminy Zakrzewo w sprawie rekrutacji do przedszkola...>>Zasady rekrutacji do przedszkola...>>Załącznik nr 1 do Zarządzenia...>>Załącznik nr 1...>>Załącznik nr 2 wniosek...>>Załącznik nr 3...>>Załącznik nr 4...>>Załącznik nr 5...>>Załącznik nr ...
Czytaj więcej

Zimowa wycieczka

Zimowa wycieczka

12 lutego nasze przedszkolaki  wybrały się na zimową wycieczkę  na leśną polane. Na miejscu na dzieci czekało dużo atrakcji. Były zabawy na śniegu, wyścigi, tropienie śladów zwierząt, aniołki na śniegu oraz ognisko z pysznymi kiełbaskami.  Dzieci do szkoły wróciły zadowolone i uśmiechnięte. Bardzo dziękujemy rodzicom za  pomoc w zorganizowaniu niespodzianki.
Fotorelacja w galerii zdjęć...››

Dzień pizzy

Dzień pizzy

9 lutego  przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Dzień pizzy, poznały historię pizzy dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Fotorelacja w galerii zdjęć...››

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W środę 3 lutego w naszej szkole już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym przedszkolaków. Sala  przystrojona serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, motylki, kotki, piraci,  dinozaury a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszej sali. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach, na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY

FINAŁ Z GŁOWĄ

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji charytatywnej "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Wolontariusze już 27 stycznia odwiedzili szkołę, aby zebrać od najmłodszych na szczytny cel. W niedzielę 31 stycznia 2021r. wolontariusze będą zbierać w centrum Sędzina. Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Słodkości przy Remizie OSP w Sędzinie ...
Czytaj więcej

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych.

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych.

Nowe stawki żywieniowe

Nowe stawki żywieniowe

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie informuje, iż od 18 stycznia 2021r.  zmianie ulega stawka opłat za posiłek (obiad dwudaniowy). Aktualna cena to 4,00 zł za posiłek.

Jasełka 2020

Jasełka 2020

Świąteczne pierniczki

Świąteczne pierniczki

Świąteczne Pierniczki Zgodnie z przedświąteczną tradycją  dzieci z oddziału przedszkolnego upiekły pyszne świąteczne pierniczki.
Czytaj więcej

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Szanowni Państwo, rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Nauka i opieka dla dzieci w oddziale przedszkolnym pozostaje bez zmian.         
                                                                               Marek Kurant
                                                     Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie   

Mikołajki

Mikołajki

Idzie, idzie Święty z długą, siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki, lalki, żołnierzyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.
Czy Ty jesteś grzeczna? Czy Ty byłeś uprzejmy? Chyba tak,
więc zostawiam Ci prezenty
miłość, nadzieję, radość i wiarę.

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu.

Święty Mikołaj ze względu na przypisywane mu legendą uczynki, został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty, a niegrzecznym na ostrzeżenie - rózgę. Na ten niezwykły i magiczny dzień 6 grudnia z nieskrywaną niecierpliwością czeka każde dziecko i to malutkie i to duże też, a nawet dorośli, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany?

W tym roku do Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie ze względu na pandemię nie dotrze w grudniowe święto ta niezwykła osoba. Bądźcie jednak cierpliwi, poczekajcie, a z pewnością zamiast grudniowego Mikołaja w kwietniu z okazji Świąt Wielkanocnych odwiedzi Was z prezentami Zajączek.

Dziś pozostaje nam życzyć Wam wszystkim

zdrowia, miłości, radości, nadziei i wiary.

Rada Rodziców

11 Listopada Święto Niepodległości

11 Listopada Święto Niepodległości

Tegoroczna uroczystość 11 listopada – Święto Niepodległości, ze względu na pandemię koronawirusa, nie będzie miała tradycyjnego charakteru. Na korytarzu szkolnym nie odbędzie się uroczysta akademia. Nie będzie uczniów w galowych strojach, z biało – czerwonymi kotylionami, recytujących wiersze i śpiewających patriotyczne piosenki. Pomimo tego, że nie spotkamy się razem w jednym czasie i miejscu, możemy świętować ten dzień w inny sposób. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przypominającej nam współczesnym, że nasi przodkowie walczyli w przeszłości, abyśmy dziś mogli żyć w niepodległym kraju. Bo jak powiedział chiński działacz niepodległościowy  Hồ Chí Minh „Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność”.

Prezentacja na temat 11 listopada...>>

ŚLUBOWANIE

ŚLUBOWANIE

          W naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystości Pasowania Na Ucznia. Impreza ta odbyła się 6 listopada i miała nieco skromniejsze wydanie niż zwykle, a to za sprawą obostrzeń związanych  z istniejącą pandemią. Mimo tego Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali długo przygotowywaną część artystyczną. Po złożeniu przez uczniów ślubowania na Sztandar Szkoły Pan Dyrektor dokonał aktu Pasowania Na Ucznia. Wychowawczyni wręczyła dzieciom legitymacje, a przedstawicielka Rady Rodziców pamiątkowe książki i słodkie upominki. Otrzymaliśmy również bardzo miły list z życzeniami od Pana Wójta Artura Nenczaka, za który bardzo dziękujemy. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia, dzięki którym dzień ten na długo zostanie w naszej pamięci.

Kształcenie na odległość

Kształcenie na odległość

Szanowni Państwo,

Od poniedziałku 9 listopada br. rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII, oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkoły – do dnia 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Nauka i opieka dla dzieci w oddziale przedszkolnym pozostaje bez zmian.

Marek Kurant

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

w Sędzinie

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

od dnia 24 października br. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przeszły na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli 8 listopada br. 

Przedszkole i klasy I-III  Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie od wtorku 3 listopada br. wracają do pracy w trybie stacjonarnym.

Dowóz uczniów odbywał się będzie zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Obiady dla uczniów wydawane będą od 3 listopada br.

                                                                                                                      Marek Kurant

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

                                                                                                                        w Sędzinie

Komunikat dotyczący zdalnego nauczania

Komunikat dotyczący zdalnego nauczania

Szanowni Państwo,

decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Aleksandrowie Kujawskim oraz zgodą organu prowadzącego szkołę, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie informuje o przejściu w całości na kształcenie na odległość w dniach od 26.10.2020 r. do 30.10.2020 r. Jednocześnie informuję, że dzień 2.11.2020 r. Zarządzeniem Dyrektora Szkoły jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Szkoła nadal dysponuje sprzętem komputerowym dla uczniów, którzy mają problemy  z dostępem do kształcenia na odległość.

Podjęte działania mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieci, uczniów oraz wszystkich pracowników wraz z osobami pozostającymi we wspólnym gospodarstwie domowym.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluję do Państwa o stosowanie się ściśle do aktualnie określonych zaleceń w okresie pandemii.

 

Marek Kurant

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

 w Sędzinie

Pilny komunikat w sprawie zdalnego nauczania

Pilny komunikat w sprawie zdalnego nauczania

Informacja na temat obiadów w szkole

Informacja na temat obiadów w szkole

Szanowni Państwo,

informuję, że do 23 października 2020 r. przedłużony zostaje termin, w którym nie będą  wydawane obiady dla uczniów. Za utrudnienie przepraszam i proszę o przygotowanie swoim dzieciom większej ilości kanapek.

                                                                    

Dyrektor Publicznej Szkoły 

Podstawowej w Sędzinie