kategorie

Zaproszenie

Zaproszenie

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zakrzewo.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zakrzewo.

Przed świętami na boisku szkolnym Naszej Szkoły odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zakrzewo. W turnieju udział wzięły reprezentacje trzech szkół z Gminy Zakrzewo : SP Sędzin, SP Zakrzewo oraz SP Siniarzewo. Po emocjonujących zmaganiach na boisku puchar za I miejsce wywalczyła drużyna SP Sędzin (SP Sędzin – SP Zakrzewo 2:0, SP Sędzin – SP Siniarzewo 4:0), II miejsce zajęła drużyna SP Zakrzewo, a III miejsce drużyna SP Siniarzewo. Wielkie gratulacje dla wszystkich sportowców!!!!!!!!!!!!!!!! Szczególne podziękowania dla Pana Wójta Artura Nenczaka za wsparcie całej imprezy oraz objęcie turnieju Patronatem Honorowym. Ze sportowym pozdrowieniem organizator oraz sędzia turnieju Krzysztof Łodygowski.

Dzień Matematyki

Dzień Matematyki

W dniach od 18 do 21 marca w naszej szkole królowała Matematyka. Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne. Odbył się również konkurs na Mistrza tabliczki mnożenia, którym w naszej szkole został:Antoni Makowski, który rozwiązał 140 przykładów w 4 minuty
2 miejsce zajęła Klaudia Chojnicka
3 miejsce zajął Bartosz Juszczyński
Serdecznie gratulujemy
Uwieńczeniem matematycznych zmagań był Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

7 marca przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do Teatru Baj Pomorski w Toruniu na spektakl pt." Kapelusz pani Wrony" oraz do Młyna Wiedzy

Rekrutacja

Wszystkie dokumenty można pobrać z zakładki 
REKRUTACJA

Autobusy

Autobusy

Wyjazd do Torunia

Wyjazd do Torunia

13 lutego uczniowie klasy III oraz IV mieli swój feryjny wyjazd do Torunia. Odwiedziliśmy Młyn Wiedzy z jego atrakcjami oraz Lodowisko Tor - Tor.
Fotorelacja

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek

Dzień Puzzli i Łamigłówek

Dzień Puzzli i Łamigłówek

30 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Puzzli i Łamigłówek.

Plan zajęć - 2 semestr

Plan zajęć - 2 semestr

Rozkład zajęć lekcyjnych na rok szkolny 2023/2024 ( 2 semestr )
 -pan zajęć  - pobierz 

WOŚP

WOŚP

W tym roku po raz kolejny graliśmy razem z WOŚP i Sztab WOŚP Zakrzewo. Zebraliśmy:• na terenie Sędzina: 2141.50zł.• licytację boczne: 452.51zł.To nie koniec naszej zbiórki, akcja trwa
SIEMA

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Warsztaty robienia pizzy

Warsztaty robienia pizzy

10 stycznia nasze przedszkolaki wybrały się na warsztaty robienia pizzy do Pizzeria Picolo w Zakrzewie. Dzieci samodzielnie wyrabiały przygotowane na pizzę ciasto, słuchając instruktażu pań pracujących w pizzerii, wykładały na nie kawałki kurczaka, pieczarki, szynkę, pomidory itp. Następnie popijając sok z niecierpliwością oczekiwały na moment, w którym wypieczona pizza trafi na ich stolik. Był to świetnie spędzony czas, dziękujemy za zaproszeni

Przedstawienie Jasełkowe

Przedstawienie Jasełkowe

Z okazji Święta Trzech Króli uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w Domu Seniora Sielsko Anielsko.

Za nami kolejny trening!

Za nami kolejny trening!

Świąt białych...

Świąt białych...

Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka

Z wielkim smutkiem ...

Z wielkim smutkiem ...

"Mały Książę" w teatrze

"Mały Książę" w teatrze

Dziś uczniowie klas VII i VIII wybrali się do Teatru w Inowrocławiu na przedstawienie "Mały Książę". Teatr Nowoczesny z Krakowa sprawił, że na nowo odkryliśmy znaczenie popularnego cytatu "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Akcja Bezpieczeństwo – Kolejowe ABC II

Akcja Bezpieczeństwo – Kolejowe ABC II

„Akcja Bezpieczeństwo – Kolejowe ABC II”Uczniowie obecnej klasy 6 otrzymali pamiątkowe opaski na rękę oraz dyplom uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Uczniowie stworzyli plakat z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Fotorelacja

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

15 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Joanną Karasińską - Mordyl, p. Krzysztofem Łodygowskim i p. Leszkiem Gruzlem udali się na wycieczkę do Torunia. Najpierw aktywnie spędzili czas na lodowisku, a następnie udali się do galerii na wspolny posiłek. Kolejnym punktem wyjazdu był seans filmowy pt. "Wonka" w Cinema City. To był bardzo udany dzień!
Fotorelacja

Warsztatach chemicznych

Warsztatach chemicznych

W dniu 13 listopada uczniowie z klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w warsztatach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Przeprowadzając różne doświadczenia zgłębiali swoją wiedzę a także kształcili umiejętności tj. posługiwanie się sprzętem i szkłem laboratoryjnym, dokonywania obserwacji i wyciągania wniosków oraz współdziałania w grupie.
Fotorelacja

Szkoła do Hymnu

Szkoła do Hymnu

10 listopada po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.

Teatr Kurtyna

Teatr Kurtyna

6 listopada w naszej szkole gościliśmy Teatr Kurtyna z Krakowa. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych mieli okazję obejrzeć spektakle profilaktyczne. Przedszkolaki wraz z klasami I-III byli widzami bajki profilaktycznej pod tytułem „Dziki Zachód”. Kowboj o imieniu Maurycy kształtował w naszych uczniach postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, wskazywał szkodliwość używek takich jak alkohol czy papierosy, bierne palenie, uzależnienia behawioralne, a także promował aktywność fizyczną, która wpływa korzystnie na nasz organizm. W dostosowany do wieku widzów sposób pokazano istotę wytrwałości w działaniu i dążeniu do celu, mądrość w podejmowaniu decyzji, asertywność, a co za tym idzie nie uleganie namowom innych do wykonywania złych rzeczy.„Starszaki” (klasy IV-VIII) natomiast obejrzeli spektakl pod tytułem „Dwa bieguny”, w którym znalazły się takie wartości wychowawcze, jak: empatia, wrażliwość na krzywdę i bezinteresowna pomoc z obliczu zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka, radzenie sobie z negatywnymi emocjami oraz zachowaniami agresywnymi w domu i w szkole, zagrożenia dla zdrowia, wynikające z biernego palenia, profilaktyka antynikotynowa, alkoholizm jako jednostka chorobowa, mająca destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie człowieka i rodziny.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Tak w tym roku świętowaliśmy 250. rocznicę powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej. W scenkach, wierszach i piosenkach dziękowaliśmy pracownikom szkoły za ich mądrość, dobre rady, cierpliwość i wyrozumiałość. Życzyliśmy zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Fotorelacja  

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny

18 października uczniowie klas I-V uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Solą w oko. O warzeniu, salinach i innych skarbach Ciechocinka". Zajęcia odbyły się w zabytkowej Warzelni Soli, gdzie uczniowie mogli wykonując różne zadania wykazać się zdobytą na zajęciach wiedzą.

Dzień Chleba

Dzień Chleba

17 października obchodziliśmy Dzień Chleba. Nasi uczniowie od samego rana zamienili się w piekarzy. Klasy 1-3 zajęły się pieczeniem pachnącego i chrupiącego chleba, natomiast przedszkolaki zrobiły pyszne drożdżówki.
Fotorelacja 

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi, który nasza społeczność szkolna obchodziła dzisiejszego dnia. Był pokaz mody oraz konkursy: recytatorski dla klas I–III – „Ekologia wierszem pisana” i ekologiczny –„W świecie recyklingu”. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było posadzenie drzewka. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz wszystkim, którzy włączyli się w naszą ekologiczną inicjatywę.

Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy I

11 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Fotorelacja 

Światowy Dzień Poczty

Światowy Dzień Poczty

9 października z okazji Światowego Dnia Poczty przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 odwiedziły pocztę w Zakrzewie. Dzieci złożyły Pani Uli życzenia oraz mogły zobaczyć jak wygląda praca na poczcie z bliska.

Pamiętamy o tradycji - Koza 2023

Pamiętamy o tradycji - Koza 2023

Wyjazd na widowisko łyżwiarskie

Wyjazd na widowisko łyżwiarskie

Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybrały się do Torunia na fantastyczne widowisko łyżwiarskie pt. " Sindbad żeglarz ". Nie mogło zabraknąć również wizyty w restauracji McDonald's
Fotorelacja 

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka
Fotorelacja

Wyjazd do teatru

Wyjazd do teatru

Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasa 1 i 2 wybrały się do Teatru miejskiego w Inowrocławiu na spektakl pt." Piotruś Pan"

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

"Zdobywanie wiedzy to pasja, a nauka to interesująca przygoda". Rok szkolny 2023/2024 uważamy za otwarty.
Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy. Po 36 latach pracy w Szkole Podstawowej im Orła Białego w Sędzinie na emeryturę odeszła nauczyciel Pani Katarzyna Marczewska. Dziękujemy za wieloletnią współpracę, profesjonalizm, serce i życiową mądrość. Życzymy Pani dużo zdrowia, długich lat życia - spokojnych i pogodnych. Życzymy, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

31 stycznia uczniowie naszej szkoły odwiedzili seniorów Sielsko Anielsko Dom Seniora z koncertem życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Film 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Trasy dowożenia uczniów

do Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Sędzinie

w roku szkolnym 2023/2024

(obowiązuje w dniu 4.09.2023 r.)

(opiekun uczniów – Pani Maria Kujawa, Pan Tomasz Nowak)
- pobierz rozkład pdf.


Program rozpoczęcia roku szkolnego:

9. 00       –   Msza Święta w kościele parafialnym w Sędzinie,
około 10. 00    –  spotkanie w budynku szkoły,                              
                         – spotkanie z wychowawcami w klasach.
ZAPRASZAMY

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Certyfikat Jakości Kształcenia

Certyfikat Jakości Kształcenia

Nasza szkoła otrzymała właśnie Certyfikat Jakości Kształcenia XX Edycji ProgramuInsta.Ling dla Szkół za systematyczną naukę słownictwa z j. angielskiego w klasach 4 – 8w semestrze letnim roku szkolnego 2022/2023.Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesów w nowej edycji programu, która rozpocznie sięwe wrześniu.Miłego wypoczynku w ostatnie wakacyjne dni.

Andrzejki w naszej szkole!

Andrzejki w naszej szkole!


Ileż dałabyś, żeby dowiedzieć się, który chłopak jest Tobie przeznaczony...

Jakże dobrze byłoby poznać, która z tych bliskich dziewcząt stanie się dla Ciebie najbliższa...W andrzejki jak co roku próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje więc wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość. I tak też 23 listopada uczyniliśmy, panny wróżyły zamążpójście, a kawalerowie ożenek.

 

Każda panna wzrok wytęża, by odnaleźć swego męża.

Na św. Andrzeja dziewczynom z wróżby nadzieja.

Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego.

Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie. 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym uczniowie zapoznali społeczność szkolną z historia powstania konstytucji. Przygotowali też część artystyczną: wiersze i piosenki tematycznie związane z tym historycznym wydarzeniem.

Puchar Tymbarku 2023.

W dniu 25.04.2023 roku na boisku w Stawkach odbyły się eliminacje powiatowe w ramach XXIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W eliminacjach tych w kategorii U12M wzięła udział drużyna „Orliki” Sędzin. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie nasz zespół zajął VI miejsce w turnieju. Na uwagę zasługuje fakt, że nasz drużyna otrzymała dyplom za postawę Fair Play w Turnieju. Naszą drużynę reprezentowali: Michalina Kalwat 5a, Michał Gralak 5a, Jakub Nowak 5a, Maciej Wszołek 4a, Michał Kudłak 4a, Kamil Tobjasz 4a, Antek Makowski 4a.Gratulacje dla chłopaków, mam nadzieje, że zdobyte doświadczenie zaowocuje na przyszłość.Tymbarku to obecnie największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. Jest rozgrywany od 23 lat przez Polski Związek Piłki Nożnej. Tegoroczny patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.Trener drużyny: Krzysztof Łodygowski   

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

7 listopada w naszej szkole przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Postaci z Bajek
Fotorelacja

Udane eliminacje powiatowe turnieju BRD.

Udane eliminacje powiatowe turnieju BRD.

We wtorek 04.04.2023 roku w Szkole Podstawowej nr.1 w Aleksandrowie Kujawskim odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych z powiatu aleksandrowskiego. Wśród nich znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła ...
Czytaj więcej

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Była prezentacja kandydatów, zacięta kampania wyborcza i już po wyborach. Mamy Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego! Został nim uczeń klasy VI Michał Gralak. Jego Zastępcą jest Michał Kudłak z klasy V. Dziękujemy wszystkim kandydatom za odwagę     i ciekawe plany na rok szkolny 2023/2024. Dziękujemy Komisji Wyborczej za sprawne przeprowadzenie wyborów. Zwycięzcom gratulujemy!
Fotorelacja 

Zajęcia z piłki nożnej dla najmłodszych

Zajęcia z piłki nożnej dla najmłodszych

W czwartek odbyły się zajęcia sportowe z piłki nożnej z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Zapraszamy cyklicznie w każdy czwartek od godziny 15.10.
Fotorelacja