kategorie

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki ...
Czytaj więcej

Dzień kropki 2021

Dzień kropki 2021

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 1  od samego rana cieszyli  się tym ...
Czytaj więcej

Trasy dowożenia uczniów od 02.09.21

Trasy dowożenia uczniów

do  Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Sędzinie

w roku szkolnym 2021/2022

(obowiązuje od dnia 2.09.2021 r.)

(opiekun uczniów – Pani Maria Kujawa, Pan Tomasz Nowak)

 

 

Kierunek:  Sędzin Kolonia, Michałowo, Kobielice, Sędzin Kolonia – trasa nr 1

 

Miejsca  zatrzymywania  się autobusu na przystankach:

Godz.

Sędzin - Kolonia – koło P. Karczmarek

700

Sędzin – Kolonia  – koło P. Kryszak

702

Michałowo – koło P. Maciejewskich

704

Michałowo – przystanek PKS

706

Kobielice – pomiędzy posesją P. Dąbrowskich i P. Gralaków              

712

Kobielice – koło P. Depta

714

Sędzin – Kolonia – pomiędzy posesją P. Pluskotów i P. Roszaków              

717

Sędzin – plac przy  Szkole Podstawowej w Sędzinie

720

 

Kierunek:  Bachorza, Sędzinek, Kuczkowo, Zarębowo – trasa nr 2

 

Miejsca  zatrzymywania  się autobusu na przystankach:

Godz.

Sędzinek – przy parku

723

Kuczkowo – koło  P. Ryszewskich

728

Kuczkowo – koło P. Benedykcińskich

730

Kuczkowo – koło P. Lewandowskich

732

Zarębowo – koło P. Banasiak

735

Zarębowo – koło P. Szulc

737

Sędzin – plac przy  Szkole Podstawowej w Sędzinie

749

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie, które odbędzie się 1 września 2021 r.

Program rozpoczęcia roku szkolnego:

900 – msza św. w kościele parafialnym św. Mateusza Apostoła w Sędzinie,

945 – spotkanie w holu głównym szkoły,

1000 – spotkanie w klasach z wychowawcami.

Przypominamy o obowiązku przestrzegania procedur bezpieczeństwa (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja dłoni, zachowanie dystansu).

Informacja o dowozach w dniu 1.09.2021 r.

Pobierz plik

Czas podsumowań…..

Koniec roku szkolnego, to czas podsumowań. Mimo pandemii oraz nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych konkursach. Były to konkursy: plastyczne, fotograficzny, matematyczny.W etapie powiatowym  XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci ze Szkół Podstawowych zorganizowanym przez KRUS  - ...
Czytaj więcej

„Każde wielkie osiągnięcie zaczyna się decyzją, by spróbować.”

„Każde wielkie osiągnięcie zaczyna się decyzją, by spróbować.”

25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to kolejny wyjątkowo trudny rok, w którym ponownie zmierzyliśmy się z różnymi trudnościami i wyzwaniami związanymi z pandemią koronawirusa, a co za tym idzie z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkole ...
Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. zapraszam uczniów z jednym rodzicem na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W związku z sytuacją epidemiologiczną i wynikającymi z tego faktu obostrzeniami uczniowie będą odbierać świadectwa szkolne od swoich wychowawców w swoich salach dydaktycznych z zachowaniem procedur bezpieczeństwa zgodnie z zamieszczonym harmonogramem:


800 – 830 oddział przedszkolny, klasa I, klasa IV, klasa VII

830 – 900 klasa II, klasa V, klasa VI

900 – 930 klasa III

1000  klasa VIII


Rozdanie świadectw absolwentom szkoły będzie miało miejsce na holu głównym. Na godzinę 1000 zapraszamy również uczniów wraz z rodzicami, którzy w roku szkolnym 2020/2021 zostali stypendystami Wójta Gminy Zakrzewo. Zostanie także nagrodzony  Prymus Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie w roku szkolnym 2020/2021.


Przypominam o przestrzeganiu procedur obowiązujących w okresie pandemii – zachowanie w miarę możliwości bezpiecznej odległości, dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie ust i nosa.


Dziękuję Uczniom, Rodzicom za zaangażowanie, wyrozumiałość w kolejnym roku pracy dydaktyczno-wychowawczej, który był rokiem pełnym wyzwań, prób, doświadczeń.


Na czas ferii letnich życzę Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice przede wszystkim udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwili zapomnienia od trosk dnia codziennego. Proszę jednak, by w tym czasie przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo – zarówno swoje jak i innych.

 

Z poważaniem

Marek Kurant

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Orła Białego w Sędzinie

WYCIECZKA DO UNIEJOWA

WYCIECZKA DO UNIEJOWA

22 czerwca 2021 r. na zakończanie tak ciężkiej pracy w tym roku szkolnym 43 uczestników wraz opiekunami udało się na baseny termalne do Uniejowa. Uczniowie od klasy II do VIII odprężyli się  korzystając ze wszystkich atrakcji w tym miejscu, największe powodzenie miały oczywiście zjeżdżalnie.

Podsumowanie szkolnego konkursu

„Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”

   21 czerwca 2021 r. podsumowaliśmy konkurs „Systematyczne oszczędzanie”. Zostały wręczone nagrody w dwóch grupach, dla Oddziału przedszkolnego i klas I-III. Najbardziej wytrwali, którzy systematycznie oszczędzali otrzymali drobne upominki i dyplomy, wszyscy uczniowie również  symboliczny balonik.

Dzień Rodziny 2021

Dzień Rodziny 2021

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek   Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. ...
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Przedszkolu

DZIEŃ DZIECKA

Obchodziliśmy Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu    z przedszkolakami oraz uczniami klas 1-3 swoją wiedzą podzielił się niezwykły gość pan Ryszard Modrzejewski. Zaproszony pszczelarz opowiedział dzieciom jak zaczęła się Jego przygoda z pszczołami. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z ...
Czytaj więcej

Nauczanie hybrydowe w kasach IV – VIII

Nauczanie hybrydowe w kasach IV – VIII

Informujemy, iż od 17 maja 2021 r. zgodnie z rozporządzeniem MEiN wprowadzony zostaje hybrydowy model nauczania w klasach IV – VIII. Oznacza to, że część klas w danym dniu będzie uczyć się stacjonarnie, a część zdalnie zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Zajęcia w oddziale przedszkolnym i klasach I – III odbywają się bez zmian – stacjonarnie. Poniżej przedstawiam harmonogram zajęć dla poszczególnych klas obowiązujący od 17 do 28 maja 2021 r.

Data

Zajęcia stacjonarne

Zajęcia zdalne

17.05.2021 r. - poniedziałek

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

18.05.2021 r. - wtorek

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

19.05.2021 r. - środa

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

20.05.2021 r. - czwartek

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

21.05.2021 r. - piątek

kl. V, kl. VI, kl. VIII

kl. IV, kl. VII

24.05.2021 r. - poniedziałek

kl. V, kl. VI, kl. VIII

kl. IV, kl. VII

28.05.2021 r. - piątek

kl. V, kl. VI, kl. VIII

kl. IV, kl. VII


W dniach 25, 26, 27 maja 2021 r. odbywa się egzamin ósmoklasisty. W tych dniach dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – VII mają dni wolne od zajęć dydaktycznych.


Od 31.05.2021 r. (poniedziałek)  wszyscy uczniowie wracają do szkoły na zajęcia stacjonarne.


Od 17 maja obowiązują kursy autobusów  sprzed pandemii, czyli te, które były wprowadzone od 2.09.2021 r. (rozkład jazdy autobusu znajduje się na stronie szkoły).

 


KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

  Sprawozdania finansowe: Bilans jednostki budżetowej, Zestawienie Zmian w Funduszu Jednostki, Rachunek Zysków i Strat Jednostki (wariant porównawczy) Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie sporządzone na dzień 31.12.2020 r. zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej jednostki obsługującej - Centrum Usług Oświatowych w Zakrzewie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. W tematykę Święta Flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany materiał.  Na zakończenie wykonały biało czerwone flagi.

Zasady funkcjonowania placówki od 26 kwietnia

Zasady funkcjonowania placówki od 26 kwietnia

Od dnia 26.04.2021 r. (poniedziałek) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, rozpoczyna się  nauka w systemie hybrydowym   w klasach I-III szkoły podstawowej  nadal w reżimie sanitarnym. 
W naszej szkole zajęcia w  klasach I-III odbywały się będą w dwóch częściach budynku szkoły.
Uczniowie klasy II i III pozostają w swoich klasach, uczniowie klasy I zajęcia będą mieli w sali lekcyjnej w części szkoły z głównym wejściem do budynku (sala przy gabinecie dyr.) Nauka dla dzieci w przedszkolu  pozostaje bez zmian (stacjonarnie). 
Zajęcia dla klas IV-VIII będą odbywały się w formie zdalnej na zasadach, które obowiązywały dotychczas. 
W czasie pobytu w szkole dla dzieci będzie zapewniona opieka świetlicowa w godz. 7.35 do 13.30.  
Uczniowie w czasie stacjonarnego pobytu w szkole mogą korzystać  z obiadów na dotychczasowych zasadach. Przyjazdy do szkoły i odjazdy pozostają  w takim samym porządku jak w marcu.

Marek Kurant
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie

DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. W tym dniu odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie przedszkolaków  z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.

INFORMACJA

KANGUR MATEMATYCZNY

Drodzy rodzice i uczniowie konkurs matematyczny "KANGUR 2021" odbędzie się w szkole 22 kwietnia 2021r. (czwartek) o godzinie 9.00. Proszę o przyjście zgłoszonych uczniów do szkoły na godzinę 8.45. Uczeń przynosi ze sobą czarny długopis. Konkurs zostanie przeprowadzony przy zachowaniu reżimu sanitarnego (czyli w maseczkach).

Nauczyciel matematyki

Zawieszenie pracy stacjonarnej do 18 kwietnia 2021 r.

Szanowni Państwo, rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek. Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Zdalne zajęcia edukacyjne w naszej placówce prowadzone są z wykorzystaniem dotychczasowej platformy Google Workspace zgodnie z dotychczas obowiązującym rozkładem zajęć.

Marek Kurant
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie