kategorie

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek   Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. ...
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Przedszkolu

DZIEŃ DZIECKA

Obchodziliśmy Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu    z przedszkolakami oraz uczniami klas 1-3 swoją wiedzą podzielił się niezwykły gość pan Ryszard Modrzejewski. Zaproszony pszczelarz opowiedział dzieciom jak zaczęła się Jego przygoda z pszczołami. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z ...
Czytaj więcej

Nauczanie hybrydowe w kasach IV – VIII

Nauczanie hybrydowe w kasach IV – VIII

Informujemy, iż od 17 maja 2021 r. zgodnie z rozporządzeniem MEiN wprowadzony zostaje hybrydowy model nauczania w klasach IV – VIII. Oznacza to, że część klas w danym dniu będzie uczyć się stacjonarnie, a część zdalnie zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Zajęcia w oddziale przedszkolnym i klasach I – III odbywają się bez zmian – stacjonarnie. Poniżej przedstawiam harmonogram zajęć dla poszczególnych klas obowiązujący od 17 do 28 maja 2021 r.

Data

Zajęcia stacjonarne

Zajęcia zdalne

17.05.2021 r. - poniedziałek

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

18.05.2021 r. - wtorek

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

19.05.2021 r. - środa

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

20.05.2021 r. - czwartek

kl. IV, kl. VII, kl. VIII

kl. V, kl. VI

21.05.2021 r. - piątek

kl. V, kl. VI, kl. VIII

kl. IV, kl. VII

24.05.2021 r. - poniedziałek

kl. V, kl. VI, kl. VIII

kl. IV, kl. VII

28.05.2021 r. - piątek

kl. V, kl. VI, kl. VIII

kl. IV, kl. VII


W dniach 25, 26, 27 maja 2021 r. odbywa się egzamin ósmoklasisty. W tych dniach dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – VII mają dni wolne od zajęć dydaktycznych.


Od 31.05.2021 r. (poniedziałek)  wszyscy uczniowie wracają do szkoły na zajęcia stacjonarne.


Od 17 maja obowiązują kursy autobusów  sprzed pandemii, czyli te, które były wprowadzone od 2.09.2021 r. (rozkład jazdy autobusu znajduje się na stronie szkoły).

 


KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

  Sprawozdania finansowe: Bilans jednostki budżetowej, Zestawienie Zmian w Funduszu Jednostki, Rachunek Zysków i Strat Jednostki (wariant porównawczy) Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie sporządzone na dzień 31.12.2020 r. zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej jednostki obsługującej - Centrum Usług Oświatowych w Zakrzewie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. W tematykę Święta Flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany materiał.  Na zakończenie wykonały biało czerwone flagi.

Zasady funkcjonowania placówki od 26 kwietnia

Zasady funkcjonowania placówki od 26 kwietnia

Od dnia 26.04.2021 r. (poniedziałek) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, rozpoczyna się  nauka w systemie hybrydowym   w klasach I-III szkoły podstawowej  nadal w reżimie sanitarnym. 
W naszej szkole zajęcia w  klasach I-III odbywały się będą w dwóch częściach budynku szkoły.
Uczniowie klasy II i III pozostają w swoich klasach, uczniowie klasy I zajęcia będą mieli w sali lekcyjnej w części szkoły z głównym wejściem do budynku (sala przy gabinecie dyr.) Nauka dla dzieci w przedszkolu  pozostaje bez zmian (stacjonarnie). 
Zajęcia dla klas IV-VIII będą odbywały się w formie zdalnej na zasadach, które obowiązywały dotychczas. 
W czasie pobytu w szkole dla dzieci będzie zapewniona opieka świetlicowa w godz. 7.35 do 13.30.  
Uczniowie w czasie stacjonarnego pobytu w szkole mogą korzystać  z obiadów na dotychczasowych zasadach. Przyjazdy do szkoły i odjazdy pozostają  w takim samym porządku jak w marcu.

Marek Kurant
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie

DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. W tym dniu odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie przedszkolaków  z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.

INFORMACJA

KANGUR MATEMATYCZNY

Drodzy rodzice i uczniowie konkurs matematyczny "KANGUR 2021" odbędzie się w szkole 22 kwietnia 2021r. (czwartek) o godzinie 9.00. Proszę o przyjście zgłoszonych uczniów do szkoły na godzinę 8.45. Uczeń przynosi ze sobą czarny długopis. Konkurs zostanie przeprowadzony przy zachowaniu reżimu sanitarnego (czyli w maseczkach).

Nauczyciel matematyki

Zawieszenie pracy stacjonarnej do 18 kwietnia 2021 r.

Szanowni Państwo, rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek. Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Zdalne zajęcia edukacyjne w naszej placówce prowadzone są z wykorzystaniem dotychczasowej platformy Google Workspace zgodnie z dotychczas obowiązującym rozkładem zajęć.

Marek Kurant
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie

ŻYCZENIA

ŻYCZENIA

Niech ten świąteczny czas Wielkanocy da nam siłę do podejmowania
kolejnych wyzwań i pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość,
z bliską perspektywą końca pandemii.

Marzeń, o które warto walczyć.
Radości, którymi warto się dzielić.
Przyjaciół, z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się żyć.

Dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie

Dzień wiosny

Dzień wiosny

Święta powitania wiosny na całym świecie mają wieloletnią tradycję. Uczniom klas I – III oraz przedszkolakom udało się pożegnać zimę. Dzieci w uroczystym pochodzie przeszły z marzanną na szkolne boisko, aby zgodnie ze staropolskim zwyczajem spalić ją i przywołać wiosnę.

Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

21 marca to Światowy Dzień Osób z zespołem Downa. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości oraz empatii społecznej dotyczącej życia, a także funkcjonowania osób z zespołem Downa. Data obchodów tego dnia jest symboliczna. Przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze powoduje występowanie tej wady genetycznej. 
W piątek 19 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I –III również włączyły się do tej akcji. Wystarczyły do tego… kolorowe skarpetki.  Dzieci wykonały przepiękne pacynki, a zwieńczeniem tego dnia były pamiątkowe zdjęcia.

Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

Szanowni Państwo,

od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.


Marek Kurant

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie

Szanowni Państwo,

 

rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci. Zdalne zajęcia edukacyjne w naszej placówce prowadzone są z wykorzystaniem dotychczasowej platformy Google Workspace zgodnie z dotychczas obowiązującym rozkładem zajęć.

Oddział wychowania przedszkolnego nadal pracuje bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

 

        

                                                                               Marek Kurant

                                                     Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sędzinie 

 

Warsztaty Wielkanocne 2021

Warsztaty Wielkanocne 2021

Dzień Kobiet 2021

Dzień Kobiet 2021

Dzień Babci i Dziadka 2021

Dzień Babci i Dziadka 2021

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka to ważne święto, które na stałe wpisane jest w nasze serca. W tym roku mimo pandemii udało nam się ...
Czytaj więcej

Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/2022

Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/2022

Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/2022Zarządzenie Wójta dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej...>>Załącznik nr 1 - karta zgłoszenia dziecka...>>Załącznik nr 2 - wniosek przyjęcia do szkoły...>>Załącznik nr 2 - ...
Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkola 2021-2022

Rekrutacja do przedszkola 2021-2022

Zasady rekrutacji do przedszkola 2021/2022Zarządzenie Wójta Gminy Zakrzewo w sprawie rekrutacji do przedszkola...>>Zasady rekrutacji do przedszkola...>>Załącznik nr 1 do Zarządzenia...>>Załącznik nr 1...>>Załącznik nr 2 wniosek...>>Załącznik nr 3...>>Załącznik nr 4...>>Załącznik nr 5...>>Załącznik nr ...
Czytaj więcej