kategorie

Aktywne ferie

Aktywne ferie

Aktywne ferie - klasa VIII w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Konkurs

Konkurs

W czwartek 26 stycznia w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie odbył się Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Lena Kryszak z kl. VI oraz Julia Borkowska z kl. III, które pięknie zaprezentowały się przed jury i publicznością. Warto nadmienić, iż Julka zajęła III miejsce w kategorii klas I - IV. Serdeczne gratulujemy!

Rekrutacja 2023/2024

Rekrutacja 2023/2024

Rekrutacja do klasy I i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie- pliki do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA

Aktywne Ferie

Aktywne Ferie

Uczniowie naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami że Szkoła Podstawowej im. Polski Niepodległej rozpoczęły pierwszy dzień ferii zimowych od wizyty na basenie oraz na pizzy.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Życzenia

Jasełka 2022

Jasełka 2022

Zapraszamy do oglądania na:  YouTube - Jasełka 
Czytaj więcej

Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Pomoc dla dzieci z Ukrainy

Dziękujemy za pomoc w organizacji zbiórki słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim ludziom o wielkim sercu szkoły w Zakrzewie i Sędzinie wspólnymi siłami przygotowały 55 paczek. Z pomocą p. Dominiki Nenczak słodkości ruszyły w daleką drogę, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które w obecnej chwili tak bardzo potrzebują wsparcia.

Ósmoklasiści z wizytą na strzelnicy.

Ósmoklasiści z wizytą na strzelnicy.

W dniu 13 grudnia 2022 roku uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Sędzina pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Pana Krzysztofa Łodygowskiego uczestniczyli w zajęciach ze strzelectwa sportowego, które odbyły się na strzelnicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Uczniowie w sposób praktyczny mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną z zakresu budowy i przeznaczenia oraz zasad celnego strzelania z karabinka pneumatycznego. 
 Strzelanie przebiegało w sympatycznej  atmosferze zgodnie z zasadami bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią sportową oraz zasadami zachowania się na strzelnicy. Nasi ósmoklasiści wykazali się dużym zdyscyplinowaniem oraz zaangażowaniem. Należy podkreślić fakt, że młodzi ósmoklasiści strzelali po raz pierwszy w swoim życiu, co dało im dużą radość, a przede wszystkim nowe doświadczenie.
 Oprócz strzelania uczniowie mogli zapoznać z infrastrukturą szkoły oraz zjeść małe co nieco w pizzerii.
 Podziękowanie dla Pana Dyrektora Marka Kuranta za pomoc w organizacji wyjazdu, jak również dla Pana Dyrektora Błażeja Bartczaka za życzliwe przyjęcie oraz specjalne podziękowanie dla Pana Leszka Gruzel za pomoc wychowawczą. Krzysztof Łodygowski
Fotorelacja 

Mikołajki

Mikołajki

Andrzejki

Andrzejki

23 listopada uczniowie klas IV – VIII bawili się na dyskotece andrzejkowej.  O wspaniałą muzykę zadbał DJ Radosław. Wróżyliśmy z ciasteczek, balonów  i serc. Przyszłość przepowiadała także andrzejkowa torba. Nie zabrakło również konkursów. Bawiliśmy się świetnie!  Klas 1-3 bawili się na zabawie Andrzejowej, której motywem przewodnim był Harry Potter. Tradycyjnie było lanie wosku oraz przepowiadanie przyszłości. Miłym zakończeniem zabawy była niespodzianka w postaci magicznych tatuaży.
Fotorelacja

Warsztaty - Suchy lód

Warsztaty - Suchy lód

17 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty Suchy lód. Centrum Innowacyjnej Edukacji.
Fotorelacja 

Dzień Seniora

Dzień Seniora

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 odwiedziły Sielsko Anielsko Dom Seniora w Sędzinie. Zaprezentowały część artystyczną oraz wręczyły drobne upominki. 

Pierwszy trening przy sztucznym świetle.

Pierwszy trening przy sztucznym świetle.


We wtorek 8 listopada, rozbłysły światła na nowym boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Sędzinie, gdzie odbył się pierwszy w tym roku trening piłki nożnej przy sztucznym świetle. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczyło 18 uczniów szkoły, którzy mogli poczuć magię treningu w takiej scenerii. Z możliwości nowego boiska treningowego cieszą się uczniowie, trener Krzysztof Łodygowski oraz dyrektor szkoły Marek Kurant, który od początku wspiera działalność sekcji szkolnej piłki nożnej. Nowe boisko treningowe, ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem pozwala na zdecydowanie lepsza pracę z młodymi adeptami piłki nożnej. Teraz można trenować  mimo, że na zewnątrz szybko robi się ciemno. Ze sportowym pozdrowieniem Krzysztof Łodygowski

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości

Szkoła do Hymnu

Szkoła do Hymnu

10 listopada nasza szkoła uczestniczyła we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Dzień Postaci z Bajek

Dzień postaci z bajek
Fotorelacja 

Dzień Dyni

Dzień Dyni

Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Dyni. Wspólnie z rodzicami robiły dyniowe "wazony", malowały kolorowankę, a na koniec wszyscy zajadali się pyszną zupą dyniową.
Fotorelacja 

Ślubowanie Klasy I

Ślubowanie Klasy I

27 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Sześcioro najmłodszych uczniów weszło do szkolnej rodziny. Zostali przyjęci przez społeczność w poczet uczniów tej szkoły.
Fotorelacja 

Urodziny Kubusia Puchatka

Urodziny Kubusia Puchatka