Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty od 2 lutego 2022 r.

Konsultacje dla uczniów

Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły. Uczeń przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Dodatkowo, w ramach konsultacji, dyrektor szkoły może zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Szczegółowe informacje o terminie i formach konsultacji ukażą się na stronie szkoły lub zostaną przekazane przez wychowawcę klasy, nauczycieli przedmiotów egzaminacyjnych po wcześniejszym zebraniu informacji od uczniów i ich Rodziców.

Marek Kurant
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sędzinie