W górę serca

W listopadzie Samorząd Uczniowski sprzedawał Świąteczne Kartki Dobroczynne. Mimo chłodu zrobiło się ciepło. Nawet, gdy gdzieś w duszy czaiły się małe i większe smutki, zrobiło się też radośniej, bo tak to właśnie zadziałały owe tradycyjne kartki świąteczne, które kupowali uczniowie i nauczyciele, by na święta wysłać je komuś bliskiemu. Dochód z ich sprzedaży przekazaliśmy Stowarzyszeniu Sursum Corda, a ono zainwestuje pieniądze w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym, którzy są objęci programem „Na ratunek”.

Od listopada zaczęliśmy także zbierać nakrętki po wodzie, napojach, sokach, chemii gospodarczej, środkach przemysłowych, itp. Przekażemy je małej, chorej Kasi ze Straszewa, która jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Rodzice dziewczynki nazwali tę akcję „Zbieramy koreczki dla naszej córeczki”. Z góry już nam dziękują za wsparcie.